Archiwum

Relacja z Agile By Example Light 2019 cz.2

Agile by Example Light 2019

Wartościowe spotkania i konferencje mają to do siebie, że ich treści są ponadczasowe. Tak było również z ABE Light 2019, które odbyło się wiosną tego roku. Dlatego z (umiarkowanie) czystym sumieniem, dzielę się z Wami najciekawszymi elementami z wystąpienia Agnieszki Balcer-Thinlay o tym, jak odfiltrowywać nietrafione pomysły na rozwój produktu, bazując na testach z użytkownikami i danych. Tym z Was, którzy nie czytali pierwszej części relacji z konferencji, a w niej podsumowania prelekcji gościa głównego – Jurgena de Smet oraz prowadzonych przez niego warsztatów, polecam nadrobienie zaległości. 

(więcej…)
 

Relacja z Agile By Example Light 2019

ABE Light 2019

30 marca  w Warszawie odbyła się lekka, krótsza wersja konferencji Agile by Example. Motywem przewodnim spotkania, podobnie jak jej starszej, większej siostry, były przykłady z życia zwinnych organizacji albo takich, które są na swojej drodze do zwinności. Pełen program znajdziecie na stronie konferencji W tekście podzieliłam się z Wami najciekawszymi według mnie elementami wystąpienia głównego prelegenta – Jurgena se Smeta oraz strukturą i wrażeniami z jego warsztatów Systems Modelling for Organisational Design.

(więcej…)
 

Zapraszamy na Agile By Example’18 Light

Ostatnio zapraszaliśmy Was na Agilię, pora na jeszcze jedną zapowiedź wydarzenia cyklicznego, które również wspieramy jako portal Agile247. Po raz kolejny odbędzie się Agile by Example Light – młodsza, wiosenna, szczuplejsza siostra konferencji AgileByExample i co jest nowością dzięki wsparciu sponsorów – DARMOWA. 17 marca (sobota) w Warszawie w Akademii Finansów i Biznesu VISTULA spotkają się wszyscy zainteresowani eksplorowaniem granic zwinności. W programie wydarzenia najmocniejszą postacią jest z pewnością Mary Poppendieck, która przedstawi swój punkt widzenia na “Lean” w wytwarzaniu oprogramowania.

(więcej…)

 

Relacja z Agile by Example light 2016

Agile-by-exampleW sobotę, 11 czerwca odbyła się „lekka”, 5 godzinna odsłona jesiennej konferencji AgileByExample. Miałam przyjemność uczestniczyć w niej jako prelegent. Jak ujęłabym swoje wrażenia jednym zdaniem? Duża dawka doświadczeń pracy z wykorzystaniem agile’a, w przyjemnej, kameralnej atmosferze. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, zapraszam do lektury.

(więcej…)

 

Relacja z konferencji Agile By Example Light 2014

Baner reklamujący cykl Agile By Example

Baner reklamujący cykl Agile By Example

10 maja miała miejsce wiosenna edycja konferencji Agile By Example, nazwana przez organizatorów “Light”, aby odróżnić ją od starszej siostry, która odbywa się co jesień w Warszawie.

Wydarzenie to zgromadziło ok. 70 osób, co potwierdza “odchudzony” charakter tej konferencji. Niemniej jednak, nie chodzi o ilość, a o jakość, a tej – obserwując reakcje uczestników na prezentowane treści oraz gorące dyskusje kuluarowe – nie zabrakło. ABE Light panującym na sali klimatem bardziej przypominało spotkanie lokalnej społeczności aniżeli konferencję, co pozwoliło na stworzenie unikalnej, nieformalnej atmosfery, sprzyjającej nawiązywaniu kontaktu pomiędzy prowadzącymi a zebranymi słuchaczami. (więcej…)

 

Już wkrótce mini-konferencja Agile By Example Light 2014

Agile By Example Light 2014

Agile By Example Light 2014

W najbliższą sobotę, 10 maja w Warszawie, odbędzie się druga edycja mini-konferencji Agile By Example Light 2014.

Piotr Burdyło, jeden z organizatorów konferencji, tak określa tę inicjatywę: „wiosenna, komplementarna edycja Agile By Example, realizowana na nieco mniejszą skalę”.

Dla przypomnienia, organizatorzy Agile By Example stawiają na prezentacje, które pozwalają uczestnikom poszerzyć swoją wiedzę na temat agile na bazie faktycznych doświadczeń prelegentów. Prelegenci z założenia nie mają dawać słuchaczom „złotych rad”, a raczej dzielić się sukcesami oraz porażkami na bazie własnych doświadczeń, pozostawiając widowni przestrzeń do własnych interpretacji. (więcej…)

 
Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X