Archiwum

Zaproszenie na Agilię17 i zaległa relacja z 2016

Konferencja Agilia'17Wzorem lat poprzednich zapraszamy Was na konferencję Agilia. Tegoroczna edycja odbędzie się w Ołomuńcu między 27 a 31 marca. Wtorek i środa będą dniami typowo konferencyjnymi, natomiast poniedziałek oraz czwartek i piątek to dni warsztatowe. Tradycyjnie już Michal Vallo zadbał bardzo mocno o wysoką merytorykę prelegentów i moderatorów warsztatów. W mojej osobistej klasyfikacji absolutną gwiazdą tej edycji jest Donald G. Reinertsen, który zaprezentuje closing keynote oraz poprowadzi dwudniowe warsztaty z Lean Product Development.  (więcej…)

 

Agilia 2016 – zapraszamy!

Konferencja Agilia 2016Za 2 miesiące – między 4 a 8 kwietnia 2016 – w Ołomuńcu w Czechach odbędzie się kolejna edycja konferencji Agilia. Warto zaplanować sobie czas i środki na to, by wziąć udział w tym wydarzeniu, na które już tradycyjnie w ramach portalu agile247.pl zapraszamy naszych czytelników.

W programie konferencji widać kontynuację myśli jej organizatora, by zapraszać uznanych autorów i mieszać ich także z case studies wdrożeń agile, o których zazwyczaj nie mówi się zbyt głośno, nie są aż tak popularne jak najbardziej nagłośnione przypadki wdrożeń na scenie międzynarodowej, ale równie ciekawe. Można zakładać, że Michal Vallo starannie wyselekcjonował zaproszonych prelegentów. Wśród keynotów wyróżnić można Toma Gilba oraz Scotta Amblera. (więcej…)

 

Agilia15 – podsumowanie pierwszego dnia

Agilia15 Wystapienie Mario Almondo Tegoroczna Agilia, a przynajmniej jej pierwszy dzień, upłynął mi mocno pod hasłem zwinności organizacji. W programie widać wyraźny ślad idei „agile to coś znacznie szerszego niż software development” i prezentacje z tego nurtu najbardziej zapadły mi w pamięć. Przytoczę myśli i idee przekazane w kilku najlepszych.

Keynote otwierający całą konferencję, to opowieść o tym, jak się tworzy zespoły odnoszące sukces w Ferrari. Mario Almondo rozpoczął swoją prezentację dość zaskakująco, bo dużo czasu poświęcił porażkom, które są jego zdaniem nieodłącznym elementem rzeczywistości każdego, kto podejmuje działanie. Przytoczył kilka przykładów wpadek i mocno eksplorował temat tego, jak dużo miejsca na porażki daje się zespołom i jakie wnioski się po nich wyciąga. Mario uważa, że mimo, że wygrywał wiele razy w swojej karierze, najwięcej nauczyły go trudne momenty, gdy jemu i jego zespołowi nie udawało się realizować tego, co zamierzali. (więcej…)

 
Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x