Archiwum

Jak zwiększać motywację zespołów – przemyślenia po „”Drive” Dana Pinka

Okładka książki "Drive" Dana Pinka

Jedna z zasad kryjących się za Manifestem Agile, mówi: “Twórz projekty wokół zmotywowanych osób. Daj im środowisko i wsparcie, którego potrzebują i ufaj im, ze wykonają swoją pracę.” W momencie, w którym przygotowywałem ten artykuł, zdałem sobie sprawę, jak ten pozornie oczywisty zapis jest głęboki i wielowymiarowy – zahacza bowiem jednocześnie o tak rozległe obszary, jak motywacja, środowisko pracy, wsparcie oraz zaufanie w kontekście zespołów deweloperskich. I pomimo, iż właściwie każdy z tych tematów mógłby być osią dla oddzielnych publikacji, dziś skupię się na pierwszym z nich – mianowicie na motywacji.

Zanim przeczytałem w całości “Drive” Dana Pinka kilkukrotnie, w różnych okolicznościach, spotkałem się z nagraniami video, w których Dan opowiada o swoich przemyśleniach dotyczących tego, co tak naprawdę nas napędza do działań. W końcu sięgnąłem do źródła i muszę przyznać, że to jedna z najciekawszych pozycji, jaką przeczytałem w ciągu ostatnich miesięcy. To, na czym chciałbym się dzisiaj skupić, to pokazanie, jak wiedza dotycząca motywacji ma się do realiów funkcjonowania zespołów scrumowych. (więcej…)

 
Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x