Archiwum

Nie sztuka być Bobem Budowniczym – warsztaty UX podczas Poznań Startup Weekend

Bob Budowniczy

Bob Budowniczy

W ostatni weekend miałam okazję obserwować hackathon Poznań Startup Weekend, który odbył się w Starym Browarze w ramach międzynarodowej imprezy Global Fashion Battle. 13 spontanicznie utworzonych zespołów walczyło od piątku do niedzieli o miano najlepszego start-upu, łączącego modę i design z nowoczesnymi technologiami. Poznański hackathon to nie tylko konkurs i zabawa, ale również szansa na zdobycie unikalnej wiedzy od międzynarodowego grona mentorów – ekspertów z dziedziny mody, e-commerce i nowoczesnych technologii. Uczestnicy wiedzieli, że jury będzie oceniało model biznesowy start-upu, kompletność minimalnej wersji stworzonego rozwiązania (MVP) i doświadczenie jego użytkownika (ang. UX – user experience). Ze względu na ostatnie z wymienionych kryteriów, w sobotni poranek mogli uczestniczyć w warsztatach z user experience oraz prototypowania. Podczas spotkań pojawiły się zagadnienia, które mogą okazać się inspirujące dla osób pracujących nad nowymi rozwiązaniami. (więcej…)

 

Jak zorganizować udany hackathon?

Hackaton - zespoły prezentują efekty pracy

Review zespołów uczestniczących w hackathonie

Po tym gdy jakiś czas temu na łamach agile247 opisałem moje własne doświadczenia z uczestnictwa w hackatonie jako jego mentor, zostałem poproszony o poradę jak zorganizować takie wydarzenie w obrębie swojej własnej firmy. Uważam wewnętrzne hackatony jako świetną okazję do wykazania się przez zespoły kreatywnością, zrealizowania ciekawych eksperymentów od strony technologicznej i biznesowej. Wiele takich eksperymentów w wielu firmach zamienia się potem w nieodłączny element produktu – chociażby facebookowy “like”, który powstał właśnie w ramach wewnętrznego wydarzenia tego typu.

(więcej…)

 

Shakatonowane zespoły

Uczestniczyłem niedawno w hakatonie „BrainCode mobi” jako mentor i jak się spodziewałem, dało mi to pozytywny zastrzyk wiary w samoorganizację zespołów, kreatywność ludzi realizujących zadania, które sami sobie wybrali i porcję przemyśleń na temat aplikowalności agile w pracach startupów i bardziej tradycyjnych firm.

(więcej…)

 
Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x