Archiwum

Relacja z Agile by Example light 2016

Agile-by-exampleW sobotę, 11 czerwca odbyła się „lekka”, 5 godzinna odsłona jesiennej konferencji AgileByExample. Miałam przyjemność uczestniczyć w niej jako prelegent. Jak ujęłabym swoje wrażenia jednym zdaniem? Duża dawka doświadczeń pracy z wykorzystaniem agile’a, w przyjemnej, kameralnej atmosferze. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, zapraszam do lektury.

(więcej…)

 

Czym jest lean? [agilestarter]

seria "Zielony listek"Pomyślcie o produktach i usługach, z których naprawdę lubicie korzystać. Tych dopasowanych do waszych potrzeb, zrobionych jak na zamówienie. To właśnie w nich realizuje się jedna z dwóch podstawowych reguł podejścia LEAN. Klient otrzymuje wartość.

Lean to maksymalizowanie wartości dla klienta przy minimalnym nakładzie pracy i wykorzystaniu materiałów; innymi słowy – minimalizowaniu strat (ang. waste). (więcej…)

 

Brandt, Brodziński, Terlecka i Wykowski piszą dla Was o inspirujących książkach

books2Na rynku sporo jest książek związanych z tematyką lean i agile, zarządzaniem w IT, wytwarzaniem oprogramowania, pracą z zespołem… Coraz częściej pojawiają się, niekoniecznie udane, tłumaczenia zagranicznych tytułów. Nie sposób i nie warto czytać wszystkiego. Dlatego lubię polecenia, sprawdzone tytuły. Poszukując inspiracji, poprosiłam praktyków i trenerów Scruma oraz Kanbana o wytypowanie 3-4 tytułów książek, które ich zdaniem warto przeczytać, żeby poszerzyć horyzonty pracy w duchu lean i agile. Nie narzucałam formy, poprosiłam jedynie o uzasadnienie wyboru.

Różnorodność propozycji imponuje, pod każdym względem. (więcej…)

 

Jeff Sutherland - Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej

Jeff Sutherland - Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciejMam przed sobą nową książkę Jeffa Sutherlanda o chwytliwym, aczkolwiek zwodniczym tytule: „Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej”, skierowaną wg autora do ludzi spoza świata technologii. Sutherland to współtwórca Scruma, jeden z sygnatariuszy Agile Manifesto i twórca Scrum Guide’a, czyli postać, którą absolutnie znać wypada. Po trzech latach od poprzedniej publikacji “Software in 30 Days” wydał kolejną książkę na temat Scruma, a zatem pora przekonać się, czego możemy się po niej spodziewać. (więcej…)

 

Konkurs na projekt Lean w usługach

XV Konferencja Lean Management

Lean Enterprise Institute Polska przy okazji XV konferencji Lean Management organizuje konkurs na studium przypadku wdrożenia Lean w firmach usługowych. Zachęcamy do zainteresowania się i, jeśli macie w swojej organizacji jakiś ciekawy case z tego obszaru, do rozważenia wzięcia udziału.

W jury konkursu zasiądą uznani autorzy książek i koncepcji w nurcie Lean Management, m.in. Mike Orzen (autora książki „Lean IT”).

(więcej…)

 
Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x