Archiwum

Jak sprawić, żeby zespół podczas spotkań sam ucinał nieistotne dyskusje?

Informacja zwrotna, którą otrzymałem po jednym ze szkoleńGdy prowadzę warsztaty oraz szkolenia z obszaru agile, zwykle na samym końcu proszę uczestników o pozostawienie informacji zwrotnej. Korzystam najczęściej z prostej techniki “Feedback Door” i otrzymuję całkiem różnorodne informacje – od krótkich (“było super!”), do dłuższych, wielozdaniowych wypowiedzi.

Po jednym z ostatnich prowadzonych przeze mnie szkoleń ze Scruma, znalazłem na kartce sugestię, że “przydała by się lepsza kontrola grupy (rozmowy)”. Kluczowy w tej historii jest fakt, że nie jest to pierwszy raz, kiedy spotykam się z tego rodzaju informacją zwrotną, więc spędziłem chwilę zastanawiając się, co zrobić z tym tematem w przyszłości.

(więcej…)

 

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad końcem sprintu

Santa Sleigh SilhouetteŚwięta się zbliżają i co bardziej zapobiegliwi właśnie wykorzystują pozostałe dni urlopu, by dzięki sprzyjającym okolicznościom kalendarzowym pojawić się w pracy za 10 do 14 dni. Co jednak, jeśli ci bardziej zapobiegliwi to jakieś 85% zespołu scrumowego? Scrum Guide niewiele w tej kwestii mówi, ale dwie frazy są warte uwagi: czas trwania Sprintu jest ustalany w chwili jego rozpoczęcia i nie może być skracany ani wydłużany oraz najlepiej, jeśli Sprinty mają stałą długość przez cały okres trwania prac. Ograniczenia? A może dodatkowe możliwości? (więcej…)

 

Shakatonowane zespoły

Uczestniczyłem niedawno w hakatonie „BrainCode mobi” jako mentor i jak się spodziewałem, dało mi to pozytywny zastrzyk wiary w samoorganizację zespołów, kreatywność ludzi realizujących zadania, które sami sobie wybrali i porcję przemyśleń na temat aplikowalności agile w pracach startupów i bardziej tradycyjnych firm.

(więcej…)

 
Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X