Archiwum

Jak sprawić, żeby zespół podczas spotkań sam ucinał nieistotne dyskusje?

Informacja zwrotna, którą otrzymałem po jednym ze szkoleń

Informacja zwrotna, którą otrzymałem po jednym ze szkoleń

Gdy prowadzę warsztaty oraz szkolenia z obszaru agile, zwykle na samym końcu proszę uczestników o pozostawienie informacji zwrotnej. Korzystam najczęściej z prostej techniki “Feedback Door” i otrzymuję całkiem różnorodne informacje – od krótkich (“było super!”), do dłuższych, wielozdaniowych wypowiedzi.

Po jednym z ostatnich prowadzonych przeze mnie szkoleń ze Scruma, znalazłem na kartce sugestię, że “przydała by się lepsza kontrola grupy (rozmowy)”. Kluczowy w tej historii jest fakt, że nie jest to pierwszy raz, kiedy spotykam się z tego rodzaju informacją zwrotną, więc spędziłem chwilę zastanawiając się, co zrobić z tym tematem w przyszłości. (więcej…)

 

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad końcem sprintu

Santa Sleigh SilhouetteŚwięta się zbliżają i co bardziej zapobiegliwi właśnie wykorzystują pozostałe dni urlopu, by dzięki sprzyjającym okolicznościom kalendarzowym pojawić się w pracy za 10 do 14 dni. Co jednak, jeśli ci bardziej zapobiegliwi to jakieś 85% zespołu scrumowego? Scrum Guide niewiele w tej kwestii mówi, ale dwie frazy są warte uwagi: czas trwania Sprintu jest ustalany w chwili jego rozpoczęcia i nie może być skracany ani wydłużany oraz najlepiej, jeśli Sprinty mają stałą długość przez cały okres trwania prac. Ograniczenia? A może dodatkowe możliwości? (więcej…)

 

Shakatonowane zespoły

Uczestniczyłem niedawno w hakatonie „BrainCode mobi” jako mentor i jak się spodziewałem, dało mi to pozytywny zastrzyk wiary w samoorganizację zespołów, kreatywność ludzi realizujących zadania, które sami sobie wybrali i porcję przemyśleń na temat aplikowalności agile w pracach startupów i bardziej tradycyjnych firm.

(więcej…)

 
Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x