Archiwum

Antywzorce w Scrumie – czego unikać? Część 3: Przegląd Sprintu

Anty-wzorce w Scrumie

Anty-wzorce w Scrumie: Przegląd Sprintu

Artykuł jest kolejnym z serii artykułów dotyczących anty-wzorców w Scrumie. Poprzednie części dotyczyły Codziennego Scruma oraz Planowania Sprintu. Dzisiaj przeanalizuję kolejne ważne zdarzenie scrumowe, a mianowicie Przegląd Sprintu (ang. Sprint Review).

Poniżej znajdziecie subiektywne TOP 5 anty-wzorców dotyczących przeprowadzania Przeglądu Sprintu. (więcej…)

 

Antywzorce w Scrumie – czego unikać? Część 2: Planowanie Sprintu

Anty-wzorce w Scrumie

Anty-wzorce w Scrumie

Jakiś czas temu na łamach agile247.pl pojawił się pierwszy z serii artykuł dotyczący anty-wzorców w Scrumie. Dzisiaj przyszła kolej, aby przeanalizować kolejne zdarzenie Scrumowe, a mianowicie Planowanie Sprintu (ang. Sprint Planning).

Poniżej znajdziecie subiektywne TOP 5 anty-wzorców dotyczących planowania Sprintu. (więcej…)

 

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad końcem sprintu

Santa Sleigh SilhouetteŚwięta się zbliżają i co bardziej zapobiegliwi właśnie wykorzystują pozostałe dni urlopu, by dzięki sprzyjającym okolicznościom kalendarzowym pojawić się w pracy za 10 do 14 dni. Co jednak, jeśli ci bardziej zapobiegliwi to jakieś 85% zespołu scrumowego? Scrum Guide niewiele w tej kwestii mówi, ale dwie frazy są warte uwagi: czas trwania Sprintu jest ustalany w chwili jego rozpoczęcia i nie może być skracany ani wydłużany oraz najlepiej, jeśli Sprinty mają stałą długość przez cały okres trwania prac. Ograniczenia? A może dodatkowe możliwości? (więcej…)

 
Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x