Archiwum

Od Z do A – udana minikonferencja Zwinnej Łodzi

ZwinnaLodzJakiś czas temu zapraszaliśmy Was na minikonferencję “Od Z do A”. Przedstawiciel redakcji Agile247.pl był wśród uczestników i niniejszym, choć ze sporym opóźnieniem, przekazujemy Wam relację z tego ciekawego wydarzenia. W międzyczasie minikonferencja zamieniła się w cykl wydarzeń, z których najbliższe odbędzie się w poniedziałek 29.02, gdzie z wystąpieniem wystąpi Piotr Trojanowski. Temat zmian w jego organizacji wywołał dość zacięte dyskusje w komentarzach do artykułu Ewy o potrzebie posiadania Product Ownera , więc tym bardziej warto wyrobić sobie własne zdanie i zapoznać się case study Currency One oraz skorzystać z okazji do zadania pytań.

Minikonferencja „#odZdoA” odbyła się 21 stycznia i przyciągnęła ok. 70 uczestników, co jest całkiem pokaźną ilością jak na wydarzenie w środku tygodnia po godzinach pracy. (więcej…)

 

Od zmiany do agile – minikonferencja w Zwinnej Łodzi

Od zmiany do agileW czwartek 21 stycznia społeczność Zwinna Łódź  zaprasza na serię prelekcji i dyskusji poświęconych tematowi zarządzania zmianą w IT (dlaczego nie lubimy zmian wg modelu Virginii Satir). Uczestnicy spotkania zapoznają się z przykładami zastosowania change managementu w różnych organizacjach i warunkach. Pojawią się historie sukcesów i popełnionych błędów, a także porady, na co zwracać uwagę, zabierając się za przeprowadzanie zmiany w firmie. Pośród tematów prelekcji znajdziecie takie, które dotyczą project managementu i konstruowania zwinnych umów. (więcej…)

 

Inicjatywa „Zwinna Łódź” – wywiad z Radkiem Lontem

Zwinna Łódź - logo

Co to jest “Zwinna Łodź”?

Radek Lont: Zwinna Łódź jest inicjatywą założoną przez 3 osoby, które mają wizję zmieniania otaczającej ich rzeczywistości. Chcemy nadać nowoczesny kierunek zmianom, które co raz intensywniej zachodzą w Ziemi Obiecanej. Pierwszy cel jaki sobie założyliśmy przy realizacji naszej wizji to promowanie metod zwinnych, z tym że zdecydowanie wychodzimy poza obszar IT i spotykamy się z ludźmi, którzy mają coś wspólnego między innymi z psychologią czy socjologią, sprzedażą, doradztwem etc. Drugi cel – knowledge sharing. Chcielibyśmy ściągać ludzi z różnych firm, z różnym doświadczeniem, żeby w lokalnej społeczności wymieniać doświadczenia które mamy, a nie tylko bazować na tym, co możemy gdzieś wyczytać. Ostatni cel, równie ważny co poprzednie, to chęć uczenia ludzi – i tu działania kierujemy głównie do studentów. Wszystkie te cele wynikają z naszych doświadczeń – uważamy po prostu, że na polu zwinnego zarządzania są w Polsce ogromne braki, a w skali świata jeszcze wiele do zaproponowania, a my możemy generować jakąś sensowną wartość. (więcej…)

 
Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x