Zaproszenie na Agilia’18

Jak co roku zapraszamy wszystkich naszych czytelników na konferencję Agilia. Tegoroczna edycja ponownie wydarzy się w Ołomuńcu (1 godzina jazdy samochodem od granicy polsko-czeskiej). Zasadnicza część konferencyjna zacznie się we wtorek 10 kwietnia, oprócz tego w poniedziałek, 9 kwietnia, odbędą się jednodniowe warsztaty, a po zakończonej konferencji będzie okazja do uczestniczenia w “Agilia Business Tour” w czwartek albo w dwudniowych warsztatach trwających do końca tygodnia.


Do konferencji zostały jeszcze dwa miesiące i cały jej program nie jest jeszcze w 100% ujawniony, ale z już ogłoszonych punktów programu moją uwagę przykuł fragment związany z certyfikacjami zwinnymi. Michal Vallo, organizator konferencji, zaplanował panel dyskusyjny o kierunku rozwoju rynku certyfikacyjnego. Można się spodziewać poruszenia jednego z bardziej gorących wątków, który rzadko bywa wyciągany – czy organizacje certyfikacyjne skupione są na podnoszeniu standardu branżowego, czy może na zwykłym robieniu biznesu?

Podobnie jak w zeszłym roku dużo obiecuję sobie po tematach związanych z organizacyjnymi aspektami zwinności – ponownie obecny będzie przedstawiciel nurtu Beyond Budgeting (Lennart Francke), który przygotuje prezentację oraz poprowadzi warsztaty towarzyszące konferencji. Temat ten jest szczególnie godny polecenia zarządzającym firmami albo ich częściami, ale powinien być też inspiracją dla Scrum Masterów i Agile Coachów, poszerzając spektrum tematu wpływu zwinności na zmianę sposobu funkcjonowania firmy. Beyond Budgeting wywodzi się ze środowiska zarządzania finansami i już wielokrotnie wspominaliśmy go na naszych łamach przy okazji różnych konferencji jako coś godnego uwagi.



Ciekawie dla mnie zapowiada się również prezentacja właścicielki produktu, pracującej nad rozwojem Skype, która opowie o “Theory of Constraints” w kontekście pracy 172 zespołów rozwijających tę usługę. ToC jest u nas rzadko przedstawiana na konferencjach, a szkoda, bo koncepcja może być bardzo dobrą inspiracją dla podejścia zwinnego, zwłaszcza w kontekście rozwoju strategicznego produktu. Będziemy też mieli w programie przedstawiciela naszej polskiej społeczności – Radosław Szmit opowie, na bazie swoich własnych doświadczeń, o współpracy zwinnej w relacji klient-dostawca.

Konferencja jak co roku będzie miała oddzielną ścieżkę nazwaną Agile Management Congress, dedykowaną wyłącznie dla wyższego szczebla zarządzania. W mniejszej grupie, w formule warsztatowej, większość tematyki z keynote’ów konferencji zostanie poszerzona, dając okazję do wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie.

Bazując na informacji zwrotnej z poprzednich edycji, w tym roku organizatorzy rozszerzyli propozycję warsztatów, angażujących uczestników – konferencja przesunie akcent z samych prezentacji na dodatkowe symulacje, warsztaty i ćwiczenia w foyer, dając okazję do poznania w praktyce niektórych podejść i interakcji pomiędzy gośćmi wydarzenia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Agilii’18. Bilet konferencyjny kosztuje 379 euro brutto. Dla wszystkich naszych czytelników zapewniliśmy od organizatorów kod promocyjny, dający 10% do ceny konferencji (nie dotyczy zamówień pakietowych). W polu komentarzy przy zamawianiu bilety wystarczy wpisać kod AGILE247PL.

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x