Nasz zespół

Ewa Gowin

Od 10 lat związana z projektami, produktami, zespołami i procesami. Zaczynała współtworząc w Allegro pierwszy dział projektowy, gdzie zdobywała doświadczenie jako analityk biznesowy, tester i Project Manager, by później przejąć opiekę nad porfolio projektów PayU i grupy serwisów ogłoszeniowych. Od 5 lat w świecie Lean i Agile, początkowo pracowała jako Scrum Master i Coach wspierający transformację Allegro i PayU na Scruma, coachowała kilkanaście zespołów rozpoczynających pracę scrumem i współtworzyła oraz prowadziła szkolenia ze Scruma i Kanbana dla kilkuset osób. Od trzech lat pomaga zespołom IT Operations usprawniać pracę z wykorzystaniem Kanbana. W ramach 202procent.pl dzieli się swoją wiedzą z klientami, a dodatkowo krzewi wiedzę o zwinnych metodach pracy na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Certyfikowany Product Owner i Scrum Master. W pracy interesują ją przede wszystkim ludzie i interakcje, bo wierzy, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Jest gorącą zwolenniczką limitowania pracy, walki z multitaskingiem i pytania „dlaczego”. I bardzo lubi wbijać szpile.

 

 
Badź w kontaktcie:

Facebook LinkedIn Email

 

Izabela Goździeniak

Pomaga grupie osób stać się zgranym zespołem i pracować efektywniej z wykorzystaniem Scruma, Kanbana oraz dobrych praktyk zaczerpniętych z lean i agile. Wspiera w łagodnym, ale owocnym  przejściu przez etapy zmiany sposobu pracy. Od ponad 8 lat jest związana z e-Commerce. Aktualnie współpracuje z zespołami infrastrukturalnymi w Grupie Allegro. Była Scrum Masterem w Allegro.pl oraz coachem i mentorem dla początkujących Scrum Masterów. Pracowała z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój produktów i usług, infrastruktury oraz operacyjnymi. Wspierała prace projektowe w PayU, ponad dwa lata była Product Ownerem start-upowego serwisu ogłoszeniowego. Chętnie dołącza do zespołów w trudnych, konfliktowych sytuacjach. Stymuluje do zmiany, pomaga ułożyć sposób pracy tak, aby odpowiadał na realne potrzeby. Prowadzi autorskie szkolenia ze Scruma, Kanbana oraz kreatywnych technik pracy. Jest certyfikowanym Scrum Masterem i Product Ownerem.

 

 
Badź w kontaktcie:

twitter Facebook LinkedIn Email

 

Dawid Lewandowicz

Dawid posiada 15 letnie doświadczenie związane z wytwarzaniem oprogramowania. Na początku swojej kariery pracował jako anlityk, a później jako cetyfikowany kierownik projektów (Prince2 Practitioner) w jednym z najwiekszych banków w Polsce. Od 5 lat pracuje jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami developerskimi oraz infrastrukturalnymi. Wspierał przejście z tradycyjnego modelu zarządzania na podejście bardziej zwinne (scrum, kanban). Dzięki swojemu doświadczeniu posiada perpektywę tradycyjnych systemów zarządzania (waterfall) oraz opartych o podejście zwinne (agile w różnych wariacjach). Charakteryzuje się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych rozwiązań oraz, jak określają go współpracownicy, jest głosem rozsądku połączonym z kwestionowaniem status quo. Dawid jest również wykładowcą Technik Zwinnych na WMiI UAM, współzałożycielem największego w Polsce portalu o agile (agile247.pl) oraz prowadzi szkolenia i konsultacje w ramach 202procent.pl

 

 
Badź w kontaktcie:

LinkedIn Email

 

Kuba Szczepanik

Wspiera transformację agile w mBanku, gdzie wraz z zespołem pomaga wykorzystać całej organizacji potencjał tkwiący w Scrumie. Wcześniej lider Centrum Agile w Grupie Allegro, którego celem było wsparcie uzwinnienia całej firmy. Z sukcesami wspierał zespoły rozwijające Allegro.pl, Agito.pl i PayU.pl. Prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Od czasu do czasu w ramach inicjatywy 202procent szkoli, inspiruje i konsultuje z wykorzystania agile w praktyce. Oprócz wpisów na portalu, dzieli się też przemyśleniami osobistymi o agile na swoim blogu kubaszczepanik.pl

 

 
Badź w kontaktcie:

twitter Facebook LinkedIn Email

 

Jacek Wieczorek

Jestem doświadczonym Agile Coachem i praktykiem podejścia agile. Pomagam firmom efektywnie tworzyć wartościowe produkty. Osiągam to poprzez korzystanie z adaptacyjnego podejścia do wytwarzania oprogramowania, skupiając się na wczesnym obniżaniu ryzyk oraz szybkim dostarczaniu wartości. Przez kilkanaście lat w branży IT nabrałem doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, USA).
Ostatnie kilka lat wspierałem dwie duże transformacje agile’owe (Allegro, PayU) oraz prowadziłem przez transformację software house (STX Next). Pracowałem z kilkudziesięcioma zespołami scrumowych w firmach od 150 do 1000+ osób. Wspierałem z sukcesem zmiany na poziomie zespołów, managementu oraz kultury organizacyjnej.
Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie, którą założyłem wraz z grupą znajomych praktyków agile oraz lean (202procent.pl). Dzielę się wiedzą na konferencjach branżowych, współtworzę największy polskiego portal o agile (agile247.pl) oraz piszę bloga, dotykając głównie tematów z obszarów agile oraz Scrum (agilecoaching.pl).
Jestem przekonany, że poważne zmiany w firmach dokonują się nie na poziomie konkretnych praktyk, lecz na poziomie kultury oraz wartości organizacji. W codziennej pracy wierzę w otwartość, zaufanie oraz partnerstwo, a przysłowiową „szklankę” widzę zawsze do połowy pełną.

 

 
Badź w kontaktcie:

twitter Facebook LinkedIn Email

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x